بازدید: 670 بازدید

انتخاب بین استفاده از Adobe After Effects (افتر افکت) و Adobe Premiere Pro (پریمیر پرو) بستگی به نوع کاری و پروژه‌های خود دارد. این دو نرم افزار ابزارهای متفاوتی برای ویرایش و تولید ویدئو دارند و برای وظایف مختلف ممکن است یکی بهتر از دیگری باشد.

  1. Adobe Premiere Pro:
    • برای ویرایش ویدئو: افتر افکت به عنوان یک ویرایشگر ویدئویی حرفه‌ای شناخته می‌شود و بیشتر برای برش و ترتیب کلیپ‌ها، افکت‌های تصویری ساده، و اضافه کردن صدا استفاده می‌شود.
    • کار با فایل‌های ویدئویی استاندارد: اگر پروژه‌های شما به فرمت‌های استاندارد ویدئویی مانند MP4 یا AVI باشند، Premiere Pro  بسیار موثر است.
  2. Adobe After Effects:
    • برای افکت‌های ویژه و انیمیشن: این نرم‌افزار بیشتر برای ایجاد افکت‌های ویژه، انیمیشن‌های متقدم، و ترکیب چندین المان مختلف در یک فیلم استفاده می‌شود.
    • کار با تصاویر سینماتیک: اگر به دنبال ایجاد تصاویر سینماتیک با افکت‌های ویژه هستید، After Effects  انتخاب مناسبی است.

برای پروژه‌هایی که نیاز به ترکیب ویدئو و افکت‌های ویژه دارند، ممکن است بهتر باشد از هر دو نرم‌افزار استفاده کنید و در نهایت، انتخاب نرم‌افزار مناسب باید بر اساس نیازهای خود و تجربه شما در استفاده از آن‌ها صورت گیرد. اما چیزی که در این میان بسیار حائز اهمیت است، رندر ویدئوهای شما در افترافکت بعد از اتمام کارتان می‌باشد.

امروزه تدوین‌گران حرفه‌ای ویدئو در برنامه افترافکت ویدئوهای خود را رندر نمی‌کنند. ساخت ویدئوها و جلوه‌های بصری در افتر افکت برای تدوین‌گران به یک امر ضروری تبدیل شده و آن‌ها از طریق این نرم‌افزار به کسب درآمد فراوان رسیده‌اند، اما دردسری که در زمان و فرمت رندر افتر افکت وجود دارد، آن‌ها را مجبور کرده تا برای انکود ویدئوهای خود بر روی برنامه‌ی دیگری متمرکز شوند. زمان خروجی ویدئوها در افتر افکت بسیار طولانی‌تر از انتظار شما است و شاید برای یک پروژه ۳۰ ثانیه‌ای، تا نیم ساعت زمان ببرد. پریمیر پرو، نرم‌افزاری است که برای رندر سریع‌تر پروژه‌های افتر، برای ما معرفی شده است. در این ویدئو ما به شما آموزش می‌دهیم که چگونه پروژه‌های افتر افکت خود را در پریمیر پرو، با کیفیت مناسب و سرعت بیشتر رندر کنید.

 

مطالعه بیشتر