بازدید: 1033 بازدید
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آموزش عربی هفتم، هشتم و نهم به ‌صورت جامع و یکجا، یکی از دغدغه‌های دبیران محترم زبان عربی در مدارس است.  کتاب‌های درس عربی کلاس هفتم، هشتم و نهم از اسلایدبندی مناسبی برخوردار نیستند. برخی از معلمان برای آموزش درس عربی از تدوین این کتاب‌ها گله می کنند. ما تصمیم گرفته ایم برای راحتی کار دبیران عزیز عربی مقطع متوسطه اول، کتابی را تدوین کنیم تا علی رغم توضیحات مختصر، خلاصه ای از محتوای درسی کتاب عربی هر سه‌پایه‌ی هفتم، هشتم و نهم را داشته باشید. در کنار دبیران محترم، دانش آموزان نیز می‌توانند از این کتاب بهره‌ی کامل را ببرند.

در کتاب آموزش عربی به زبان ساده به متون و موارد ترجمه آن‌ها پرداخته نشده است و فقط دایره‌ی دستور (قاعده) کتاب را در برگرفته است. همچنین ما سعی کرده‌ایم جهت یادگیری بهتر، در کنار قواعد کتاب، تمریناتی را به آن‌ها اضافه کنیم تا دانش آموزان به شکل مناسبی با مفهوم قواعد آشنا شوند. جهت تقویت یادگیری می‌توانید از وب‌سایت های معتبری مانند فرادرس مطابق با این کتاب جلو بروید و هیچ مشکلی از این بابت نداشته باشید.

 

مطالبی از کتاب آموزش عربی به زبان ساده را اینجا مرور می‌کنیم:

* اسامی اشخاص می توانند الـ یا تنوین نگیرند.

زیرا خودشان قابل شناخت هستند

حسین: حسین ٌ  /  الحسین

* ضمیرها جانشین های اسم هستند و اسم محسوب می‌شوند.

او : یا / تو : به / من : کی و …..

 

لینک زیر، تصویری از برخی از مطالب کتاب را به شما نشان می‌دهد. (برای دیدن تصویر با کیفیت بالاتر، آن را در صفحه جدیدی باز کنید)

 

 

همکاران عزیز می‌توانند پس از خرید کتاب، سفارش خود را به‌صورت اینترنتی از سایت‌های معتبر «پرینت رنگی آنلاین» یا چاپخانه‌های بزرگ با قیمت مناسبی انجام دهند.

کتاب آموزش عربی به زبان ساده با مجوز فلان فلان و شماره فلان توسط سایت بتافایل با قیمتی مقطوع در اختیار شما دبیران و دانش آموزان عزیز قرار گرفته است. کپی و انتشار و کپی این کتاب (حتی در صفحات اجتماعی) به معنای نقض قوانین وب‌سایت بتافایل می‌باشد و شرعاً جایز نیست.

مطالعه بیشتر